Samsung Galaxy A56 256GB 8GB RAM Light Grey

Pret
- Model
- Galaxy A56
- Smartphone
- Da
- Capacitate stocare
- 256 GB
- Memorie RAM
- 8 GB
Samsung Galaxy A56 este un smartphone mid-range lansat în martie 2025, care oferă o experiență echilibrată utilizatorilor ce caută performanță și funcționalitate la un preț accesibil. Dispune de un ecran Super AMOLED vibrant și o baterie de lungă durată, fiind ideal pentru consumul de conținut multimedia și utilizarea pe parcursul întregii zile. Telefonul se remarcă prin designul său modern, cu un cadru din aluminiu și protecție Gorilla Glass Victus+ pe față și spate, oferind durabilitate. Sistemul de camere triple, cu un senzor principal de 50 MP, permite capturarea de fotografii detaliate, chiar și în condiții de lumină scăzută, iar încărcarea rapidă de 45W asigură o reîncărcare eficientă a bateriei. Cu suport 5G și un chipset Exynos 1580, Galaxy A56 este pregătit pentru cerințele actuale de conectivitate și multitasking. Este o alegere potrivită pentru utilizatorii care doresc un smartphone fiabil, cu un sistem de operare actualizat și suport software pe termen lung.
Compara preturi
Vouchere
Specificatii si descriere
- Model
- Galaxy A56
- Smartphone
- Da
- Capacitate stocare
- 256 GB
- Memorie RAM
- 8 GB
- Capacitate baterie
- 5000 mAh
- Dimensiune ecran
- 6.7 inch
- Tip display
- Super AMOLED
- Rata de refresh
- 120 Hz
- Sistem de operare
- Android 15
- Producator chipset
- Exynos
- Model chipset
- Exynos 1580
- Numar nuclee procesor
- 8 nuclee
- Frecventa procesor
- 2.9 GHz
- Rezolutie camera principala
- 50 MP
- Numar camere
- Tripla
- Incarcare wireless
- Nu
- IP Rating
- IP67
- Incarcare rapida
- 45 W
- Culoare
- Light Grey
- Retea
- 5G
- SIM
- Dual SIM + eSIM
- An lansare
- 2025
- Greutate
- 198 g
Descriere
Samsung Galaxy A56 este un smartphone mid-range lansat în martie 2025, care oferă o experiență echilibrată utilizatorilor ce caută performanță și funcționalitate la un preț accesibil. Dispune de un ecran Super AMOLED vibrant și o baterie de lungă durată, fiind ideal pentru consumul de conținut multimedia și utilizarea pe parcursul întregii zile. Telefonul se remarcă prin designul său modern, cu un cadru din aluminiu și protecție Gorilla Glass Victus+ pe față și spate, oferind durabilitate. Sistemul de camere triple, cu un senzor principal de 50 MP, permite capturarea de fotografii detaliate, chiar și în condiții de lumină scăzută, iar încărcarea rapidă de 45W asigură o reîncărcare eficientă a bateriei. Cu suport 5G și un chipset Exynos 1580, Galaxy A56 este pregătit pentru cerințele actuale de conectivitate și multitasking. Este o alegere potrivită pentru utilizatorii care doresc un smartphone fiabil, cu un sistem de operare actualizat și suport software pe termen lung.
Recenzii
Nu există încă recenzii
Fii primul care lasă una!
Istoric preturi
Recomandari
Produse similare
2 oferteSamsung Galaxy A56 5G 256GB 8GB RAM Enterprise Edition Gri
-1%Samsung Galaxy A56 5G 256GB 8GB RAM Graphite
2 oferteSamsung Galaxy A56 5G 256GB 8GB RAM Grey
2 oferteSamsung Galaxy A56 5G 256GB 8GB RAM Roz

Samsung Galaxy A56 5G 256GB 8GB RAM Awesome Olive
2 oferteSamsung Galaxy A56 5G 256GB 8GB RAM Negru
- 6 oferte
Samsung Galaxy A56 128GB 8GB RAM Gri
2 oferteSamsung Galaxy A56 5G 128GB 8GB RAM Verde
3 oferteSamsung Galaxy A56 128GB 8GB RAM Awesome Lightgray

Samsung Galaxy A56 128GB 8GB RAM Roz
- 3 oferte
Samsung Galaxy A56 128GB 8GB RAM Enterprise Edition Graphite SM-A566BZKAEEB
4 oferteSamsung Galaxy A17 4G 128GB 4GB RAM Negru
Alte produse din Telefoane
Vezi toate
-16%Motorola Moto G06 256GB 4GB RAM Verde

Motorola G86 Power 5G 256GB 12GB RAM PANTONE Cosmic Sky
3 oferteXiaomi Redmi 15C 4G 128GB 4GB RAM Albastru
Google Pixel 10a 256GB 8GB RAM Negru
Samsung Galaxy S25 FE Enterprise Edition 128GB 8GB RAM Negru
Samsung Galaxy A27 5G 256GB 8GB RAM Albastru

Xiaomi Redmi Note 15 Pro 256GB 8GB RAM Negru
-18%Realme GT 8 Pro 256GB 12GB RAM Alb
Alte produse Samsung
Vezi toate
-29%Samsung Galaxy Tab S9 256GB 12GB RAM Husa si Tastatura Gri

Samsung Galaxy Tab S10 FE 5G 128GB 8GB RAM Argintiu

Samsung Galaxy Tab S10 Lite 128GB 6GB RAM Argintiu
Samsung Galaxy S26 Ultra 256GB 12GB RAM Argintiu

Samsung Galaxy Tab S10 FE 128GB 8GB RAM Albastru
Samsung Galaxy S25+ 512GB 12GB RAM Verde
3 oferteSamsung 990 PRO 1TB
- -18%
Samsung Neo QLED QE55QN80FA
Ai găsit o problemă la acest produs?
Verificăm fiecare sesizare și corectăm datele cât mai repede.
VoucherVortex este o platformă de comparare a prețurilor, nu un magazin online: nu vindem nimic în mod direct și nu preluăm comenzi. Cumperi Samsung Galaxy A56 256GB 8GB RAM Light Grey pe site-ul magazinului partener pe care îl alegi din listă. Prețul, specificațiile și fotografiile de aici ne sunt puse la dispoziție de magazine și se pot modifica între timp, așa că îți recomandăm să confirmi detaliile finale la magazin înainte de a comanda. Toate prețurile afișate includ TVA.




